неділя, 23 лютого 2025 р.

Презентація роману «Історія впертого чоловіка»

         24 лютого 2025 року виповнюється три роки, 1096 днів, 26304 години від початку   повномасштабного  вторгнення  Російської  Федерації  в  Україну. Вже три роки війни – великої,  важкої, визвольної…  Війни,  яка  торкнулася кожного… 1096 днів сповнених  страждань,  страшних  випробувань,  втрат, розпачу, розлук… 1096 днів мужності, незламності, героїчного спротиву…

До  цієї дати ми презентуємо книжку, яку нам подарувала  студентка нашої академії – Євлалія Сирцова.

      Це автобіографічний роман «Історія впертого чоловіка» Олександра Будька з позивним Терен, командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ» імені Олега Куцина, у якому він описує своє життя в період з 24 лютого до 24 серпня 2022 року. З початком повномасштабного вторгнення Олександр намагався потрапити на фронт. У травні він долучився до батальйону «Карпатська Січ», а вже у серпні, перебуваючи на Ізюмському напрямку, отримав важке поранення і втратив обидві ноги.

Роман розповідає історію простого хлопця, який маючи непохитні переконання, стає захисником своєї країни. Головний герой, втілюючи образ впертого чоловіка, зустрічається з численними викликами та труднощами, які ставить перед ним війна. Він не лише бореться за свою країну, але й шукає відповіді на питання про сенс життя, дружбу та любов у часи лихоліття. Олександр Терен у своїй книзі створює яскраві образи персонажів, які стають близькими та зрозумілими читачеві. Кожен з них має свою історію, свої мрії та страхи, що робить роман ще більш емоційно насиченим. Автор майстерно передає емоції, які переживають солдати на фронті, а також їхні мрії і сподівання на мирне життя.

«Історія впертого чоловіка» – це не лише історія одного героя, але й символ боротьби всього українського народу за своє майбутнє. Книга залишає сильне враження і спонукає до роздумів про справжні цінності та значення мужності в наш час.

Нині автор працює над озвученням твору. Отже паралельно з паперовою книгою буде ще й аудіоверсія. Крім того, Олександр Будько вже планує написання другої частини книги. В ній ітиметься про шлях бійця після поранення. Автор обіцяє, що цей примірник буде ще більш мотиваційним.

Своєю історією Олександр Будько прагне показати всім українським бійцям, зокрема тим, хто пережив ампутацію, що життя триває. І в ньому є безліч можливостей для реалізації, тож не варто опускати руки. 


Джерело

           

четвер, 20 лютого 2025 р.

Вікторина до Дня рідної мови

Щорічно, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний  день  рідної мови.  Заснування  Дня рідної мови має велике значення, адже за  оцінками фахівців,  із   понад   7000   мов,  які   нині  існують  у  світі,  значна   частина перебуває  під  загрозою   зникнення  у  найближче   десятиріччя.   Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.

Свято було вперше проголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО восени 1999 року для захисту мовної й культурної багатоманітності. Його започаткували з метою захисту, в пам’ять про жертв трагічних подій у Бангладеші, коли 21 лютого 1952 року від куль поліціантів загинули студенти, що вийшли на демонстрацію, присвячену захисту рідної мови.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, заради зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використання інших мов національних меншин. Вважається, що саме мова найкраще виражає історію народу та його світогляд.

До Дня рідної мови пропонуємо нашим користувачам взяти участь у вікторині. Буде непросто, але цікаво! Отож, уперед! 

 

середа, 12 лютого 2025 р.

Міжнародний день дарування книг

                             


       14 лютого відзначається одне з наймолодших свят в календарі, яке  існує всього 14 років, але вже стало популярним в багатьох країнах – Міжнародний день дарування книг.  В цей день люди по всьому світу дарують книги – друзям, членам родини, дитячим будинкам, бібліотекам. З кожним роком все більше книжок, як уже читаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу - в усі куточки світу. Адже книга - один із найцінніших винаходів людства, вона може дати гарну пораду і відповісти на всі запитання, вона вчить жити і любити.

Саме до цього дня бібліотека Хортицької національної академії оголошує  доброчинну акцію «Даруємо книги з любов'ю»Тож звертаємось до Вас з проханням, якщо маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними – подаруйте їх нашій бібліотеці! Ми впевнені, якщо  цю добру справу зробить кожен, багатшим стане наш бібліотечний фонд, а подарованим книжкам зрадіють справжні книголюби!  

Чекаємо на вас 14 лютого у нашій бібліотеці!

вівторок, 11 лютого 2025 р.

День безпечного Інтернету

      11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який засновано Єврокомісією у 2004 році та традиційно святкується у перший вівторок лютого. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій, особливо серед дітей і молоді в усьому світі.

Тому саме сьогодні ми хочемо нагадати нашим юним користувачам основні правила безпечної поведінки у Всесвітній мережі (дивись інфографіку).



неділя, 9 лютого 2025 р.

Вебкест до Дня безпечного Інтернету

            Сьогодні все більше людей користується Інтернетом для спілкування, навчання, пошуку інформації, розваг. Але сучасні інформаційні технології та Всесвітня мережа не тільки відкривають безмежні можливості для навчання й особистісного розвитку людини. На жаль, вони також сповнені загроз та небезпек, яким треба вміти протистояти. І саме для покращення досвіду цифрового користування та поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій, особливо серед дітей і молоді, щороку у перший вівторок лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

     Шановні користувачі, пропонуємо цього року відзначити цей день  разом з Планетою вебквестів та Академією цифрового розвитку – взяти участь у вебквесті!


Увага! 
Невідомий зловмисник атакував місто, спричинивши цифровий хаос. 
Дані зникли, системи вийшли з ладу, а інтернет-мережа на межі краху! 
Чи зможете ви розгадати його плани та врятувати цифровий світ?

🔎 Запрошуємо охочих приєднатися до команди кібердетективів!

Коли: 10-15 лютого 2025 року

Де: https://sites.google.com/view/webqwest2025/ 

Хто може взяти участь: педагоги, учні 8-11 класів та студенти 1-2 курсів

Що потрібно: зареєструватись та вчасно виявити злі наміри підступного Хакстера

Відзначаємо День безпечного інтернету разом! Розгадаємо хитрі пастки, навчимося розпізнавати фейки, знайдемо слабкі місця в цифровому просторі та повернемо безпеку онлайн-світу.

Реєструйтеся зараз і приєднуйтеся до місії:  https://forms.gle/gAMBreqmGpBTum5t7

🚀 Врятуйте місто від цифрового апокаліпсиса!

Організатори заходу:

Планета вебквестів , Академія цифрового розвитку